http://www.sexzun.com
11 Şubat 2022 Cuma

2021 YILINDA NÜFUSU EN FAZLA ARTAN İLÇE YAKUTİYE

TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU’NUN (TÜİK) GEÇTİĞİMİZ HAFTA AÇIKLADIĞI 2021 YILI İSTATİSTİKLERİNDE 2021 YILINDA ERZURUM GENELİNDE NÜFUSU EN FAZLA ARTAN İLÇE YAKUTİYE OLDU

11 Şubat 2022 Cuma, 10:47

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) geçtiğimiz hafta açıkladığı 2021 yılı istatistiklerinde 2021 yılında Erzurum genelinde nüfusu en fazla artan ilçe Yakutiye oldu.

Erzurum’un en büyük ilçesi konumunda olan ve zirvedeki yerini koruyan Yakutiye’nin 181 bin 150 olan nüfusu 2021 yılı sonu itibariyle 187 Bin 249 kişi olarak kayıtlara geçti.

Başkan Uçar; “Erzurum’un cazibe merkezi olmaya devam edeceğiz.”

2021 yılında Erzurum’un en fazla nüfus artışının Yakutiye ilçesinde yaşandığının mutluluk verici olduğuna vurgu yapan Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, TÜİK verilerine göre 2021 yılı nüfus artış oranlarında Erzurum genelinde nüfusunu binde 33.1 oranında artırarak en fazla nüfus artışının yaşandığı ilçe olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Yakutiyemiz hem tarih hem de bir kültür hazinesi olarak, önemli bir konuma sahip bulunmaktadır. Saltuklu’ya başkentlik yapmış Erzurum’un kadim bir ilçesi olan Yakutiyemize hizmet için gece gündüz demeden çalışmaya devam edecek, tarihi, kültürel, sosyal ve sportif alanlarda adından söz ettiren hizmetleri yürütmeye gayret edeceğiz. İlçemizi tercih eden hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Erzurum’un cazibe merkezi olmaya devam edeceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir