http://www.sexzun.com
14 Şubat 2022 Pazartesi

24. KIŞ OLİMPİYAT OYUNLARI SEÇMELERİ ERZURUM’DA BAŞLADI

ÇİN’İN BAŞKENTİ PEKİN KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK 24. KIŞ OLİMPİYAT OYUNLARI’NDA TÜRKİYE’Yİ KAYAK BRANŞINDA TEMSİL EDECEK SPORCULARIN BELİRLENMESİ AMACIYLA DÜZENLENEN SEÇMELER ERZURUM’DA BAŞLADI. KONAKLI KAYAK MERKEZİ’NDE, 5’İ ERKEK, 3’Ü KADIN OLMAK ÜZERE 8 MİLLİ KAYAKÇININ KATILDIĞI SEÇMELERİN İLK GÜNÜNDE BÜYÜK SLALOM YARIŞLARI YAPILDI.

27 Aralık 2021 Pazartesi, 14:52

Çin’in başkenti Pekin kentinde gerçekleştirilecek 24. Kış Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi kayak branşında temsil edecek sporcuların belirlenmesi amacıyla düzenlenen seçmeler Erzurum’da başladı.

Türkiye Kayak Federasyonunca, kent merkezine 17 kilometre uzaklıkta yer alan ve Avrupa’nın önde gelen slalom pistlerinin bulunduğu Konaklı Kayak Merkezi’nde, 5’i erkek, 3’ü kadın olmak üzere 8 milli kayakçının katıldığı seçmelerin ilk gününde büyük slalom yarışları yapıldı.

Milli kayakçılar yarışların ilk gününde kristal karlar üzerinde zaman kombinesine göre dereceye girmek için hünerlerini sergiledi.

Bu yarışlarda en iyi dereceyi alan bir erkek ve bir kadın sporcu Pekin’de şubat 2022’de gerçekleştirilecek 24. Kış Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi kayak branşında temsil edecek.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanvekili Cafer Nuroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, sporcuların rahat ve eşit bir ortamda yarışması için bütün detayların düşünüldüğünü aktardı.

Kadınlar süper C pistinde yapılan yarışlarda kota alacak 2 sporcunun Pekin’e gideceğini hatırlatan Nuroğlu, şöyle konuştu:

“Bugün büyük slalom yarışları yapılacak. Yarışmanın ikinci ayağında ise küçük slalom yarışları yapılacak ve kota alan iki sporcumuz Pekin’deki oyunlarda ülkemizi temsil edecek. Bunların içerisinden en iyilerinin seçileceği yarışların ardından sporcularımızın Pekin’de ülkemizi de en iyi şekilde temsil edeceğinden şüphemiz yok.”

Konaklı’daki seçme yarışlarının ikinci ayağı ise yarın yapılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir