http://www.sexzun.com
22 Ağustos 2020 Cumartesi

Araştırma Hastanesinin Çalışmaları Konuşuldu

SAĞLIK BAKANLIĞI YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİK PERSONEL PLANLAMA DAİRESİ BAŞKANI DR. MEHMET KOCA, ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI’YA ZİYARETTE BULUNDU.

23 Haziran 2020 Salı, 16:44

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Stratejik Personel Planlama Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Koca, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya ziyarette bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Dr. Mehmet Koca’ya, Prof. Dr. Zekai Halıcı ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Mine Gürsaç Çelik eşlik etti.

Atatürk Üniversitesinin pandemi sürecinde yürüttüğü titiz çalışmaları yakından takip ederek takdirle karşıladığını söyleyen Koca, aşı koordinatörlüğünün yürüttüğü aşı geliştirme çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

Araştırma Hastanesinin Erzurum ile birlikte bölgedeki şehir ve çevre ülkelere de hizmet verdiğini hatırlatan Rektör Çomaklı, bölgedeki 13 ilden yıllık 1,5 milyon kişiye sağlık hizmeti sunan Araştırma Hastanesinin topluma hizmetin yanı sıra tıp eğitimi ve araştırma geliştirme konularında da önemli bir noktada yer aldığını söyledi.

Pandemi sürencindeki uygulamalar ve tedbirlerin devam ettiğini belirten Prof. Dr. Çomaklı, Kovid-19 hastası veya şüphelisi olan vatandaşların tedavisinin özenle yapıldığını vurgulayarak, bu sürecin başarıyla yürütüldüğünü ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir