Atatürk Üniversitesi, Bonab ve Tebriz Üniversiteleri ile İşbirliği Anlaşması imzaladı

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI MERKEZİ ASYA ÜNİVERSİTELERİ BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILMAK ÜZERE GİTTİĞİ İRAN’DA BULUNAN ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALADI.

19 Kasım 2017 Pazar, 07:53

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı Merkezi Asya Üniversiteleri Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere gittiği İran’da bulunan çeşitli üniversiteler ile işbirliği protokolleri imzaladı.

Mohagheghe Erdebil Üniversitesinde düzenlenen Merkezi Asya Üniversiteleri Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı burada bölge üniversitelerinin gelişmesine ve ilerlemesine yönelik bir konuşma yaptı.

İran’daki ziyaretinde Atatürk Üniversitesinin 3. Nesil Üniversite misyonuna yönelik attığı adımlardan bahseden Rektör Çomaklı, Bonab Üniversitesi Rektörü Karim Abbassian ile işbirliği yaparak ikili anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. Bonab’daki anlaşma merasimine iki üniversite yetkililerinin yanı sıra Bonab Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı İran’daki son görüşmesini Tebriz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mohammad Reza Pour-Mohammadi ile gerçekleştirdi. Görüşmede Atatürk Üniversitesi ile Tebriz Üniversitesi arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, ortak kongre düzenleme ve diğer akademik konularda işbirliği anlaşması imzalandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KARDELEN TV