03 Şubat 2020 Pazartesi

Buz Pateni Yapmak İçin Girdikleri Buzda Şimdi Olimpik Sporcu Olabilmek İçin Çalışıyorlar

ERZURUM’DA ONLARCA SPORCU AİLELERİYLE SHORT TRACK İÇİN GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ OLUŞTURDULAR. ERZURUM’UN 2011 ÜNİVERSİADE ORGANİZASYONUNDA TANIŞTIĞI SHORT TRACK (SÜRAT PATENİ) BRANŞINDA BÜYÜK BİR BAŞARI ORTAYA KOYAN MİNİK SPORCULAR AİLELERİYLE BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE BAŞARILI OLABİLMEK İÇİN BÜYÜK BİR MÜCADELE ORTAYA KOYUYORLAR.

03 Şubat 2020 Pazartesi, 13:09

Erzurum’da onlarca sporcu aileleriyle Short Track için gönül birlikteliği oluşturdu. Erzurum’un 2011 ÜNİVERSİADE organizasyonunda tanıştığı Short Track (Sürat Pateni) branşında büyük bir ilerleme kaydeden minik sporcular, başarılı olabilmek için aileleriyle büyük bir özveriyle mücadele ortaya koyuyorlar.

Erzurum 500’lük Buz Pateni Salonu’nda haftada 5 gün antrenmanlarına devam eden yaşları 6 ile 16 arasında değişen sporcular aileleriyle birlikte büyük bir kulüp haline dönüştüler. 15 dakika pist dışında ısınma hareketleri yapan sporcular ardından da buz çalışmaları yapıyor. Antrenörleri Elif Özden nezaretinde Short Track öğrenmeye gelen öğrenciler okul çıkış saatlerinden sonra salona geliyor. antrenmana başlamadan önce ısınma hareketleri yapıyorlar. Minik sporcular, Buz Pateni Federasyonu’nun belirlemiş olduğu yarışmalara büyük bir ciddiyetle çalışıyorlar.

Antrenör Elif Özden, “Küçük yaş kategorisi ile başlayıp, onları daha sonra Milli Takım’a yetiştiriyoruz. 5 yaşındaki sporcu ile başlayıp 16 yaşına kadar o sporcu tamamıyla bizim elimizde ileriyi görerek Milli Takım’a yetişiyor. Çocukların ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ilk kaymayı öğretip daha sonra da o sporcuları branşlara yönlendiriyoruz. Burada süratli sporcular bize lazım, yaklaşık 8 yaşına geldikleri zaman biz onların branşlarını değiştiriyoruz” dedi.

11 yaşındaki sporcu Aybüke Turgut ve 8 yaşındaki Emir Kaner Aydın, ailelerinin de kendilerini desteklediğini belirterek, buz patenini severek yaptıklarını ifade ettiler.

Minik sporcuların aileleri ise tüm çocuklara sporla uğraşmaları tavsiyesinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KARDELEN TV