08 Ağustos 2018 Çarşamba

Erzurumda Pkklı 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

ERZURUM’UN KARAYAZI İLÇESİ GEVENTEPE MAHALLESİ KIRSALINDA JANDARMANIN YAPTIĞI OPERASYONDA 2 PKK’LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ. 1 ASKERİN HAFİF ŞEKİLDE YARALANDIĞI OPERASYONDA TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT VE YAŞAM MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ.

08 Ağustos 2018 Çarşamba, 09:56

Erzurum’un Karayazı ilçesi Geventepe Mahallesi kırsalında jandarmanın yaptığı operasyonda 2 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. 1 askerin hafif şekilde yaralandığı operasyonda terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Konuyla ilgili Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Erzurum İl Jandarma Komutanlığınca 30.07.2018 tarihinden itibaren Karayazı ilçesi Geventepe Mahallesi kırsalında başlatılan operasyon esnasında 05.08.2018 tarihinde bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada 1 personelimiz hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, 2 bölücü terör örgütü mensubu ise etkisiz hale getirilmiştir. Operasyon sonrasında yapılan arazi aramasında; 1 adet susturuculu tabanca, 2 adet termal kamera, 2 adet piknik tüpü, 1 adet silah gövdesi, 2 adet uyku tulumu, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan 8 adet fünye ve 100 metre kablo, 2 adet şemsiye, 2 adet tabanca şarjörü, çok miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Bölgede terör örgütüne yönelik operasyonlara devam edilmektedir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KARDELEN TV