http://www.sexzun.com
07 Nisan 2021 Çarşamba

TÜRK YILDIZLARINA AİT EĞİTİM UÇAĞI KONYA’DA DÜŞTÜ

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI, EĞİTİM UÇUŞU YAPAN TÜRK YILDIZLARINA AİT NF-5 UÇAĞININ KONYA’DA KAZA KIRIMA UĞRADIĞINI VE PİLOTUN ŞEHİT OLDUĞUNU AÇIKLADI. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞEHİT OLAN PİLOT İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI.

07 Nisan 2021 Çarşamba, 15:27

Milli Savunma Bakanlığı, eğitim uçuşu yapan Türk Yıldızlarına ait NF-5 uçağının Konya’da kaza kırıma uğradığını ve pilotun şehit olduğunu açıkladı.

Karatay ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde boş alana uçak düştüğü ihbarı üzerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye gönderildi.

Jandarma ekipleri, bölgede güvenlik tedbiri aldı.

Milli Savunma Bakanlığı, eğitim uçuşu yapan Türk Yıldızları’na ait NF-5 uçağının saat 14.15’te Konya’da düştüğünü açıkladı. Kazayla ilgili gerekli incelemenin başlatıldığı duyuruldu.

Pilot şehit oldu

Bakanlığın Twitter adresinden yapılan açıklamada, uçağın pilotunun şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Kahraman Pilotumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şehit pilot için başsağlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’da kaza kırıma uğrayan uçakta şehit olan pilot için başsağlığı mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter’dan yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Konya’da bir gösteri uçağımızın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığını ve pilotumuzun maalesef şehit olduğunu büyük bir teessürle öğrendim. Şehidimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir