01 Ocak 2017 Pazar, 23:31
Mevlüt Özben
Mevlüt Özben mevlutozben@kardelenhaber.com Tüm Yazılar

Nükleer kışa denk bir terör çağına giriyoruz!

İnternet ve sosyal medya araçlarının etkisi terör örgütlerinin eylem iştahlarını daha bir kabartıyor ve küresel terör iyiden iyiye eylem ve kurban sayısı üzerinden nicel bir düzleme oturuyor.

01.01.2017 İstanbul/Reina Terör Saldırısının politik, sosyolojik ve psikolojik nesnel nedenleri var elbette. Ama üzerinden durulması gereken asıl nokta, ABD başta olmak üzere modern Batı dünyasının doğrudan ve dolaylı sorumlusu olduğu küresel terörün her yerde olduğudur: Kışla önlerinde, AVM’ler’de, gece kulüplerinde, konser salonlarında, sergilerde, hava limanlarında, garlarda, stadyumlarda…

Küreselleşme süreçlerine katkı veren postmodern paradigmaların içten içe zayıflattığı ‘büyük anlatıların’ geri çekilerek tarihin susturulduğu günümüzde nükleer kışa denk bir terör çağı başlıyor sanki.

En kötüsü de, toplum(lar)da kötü bir şeylerin bekleniyor olmasına yönelik o uğursuz güvensizlik hissinin giderek kalıcı hale gelmesi. Hiçbir ülke, hiçbir yer güvenli değil artık… Üstelik her bir terör eylemi, nükleer patlamaların sonrasında beklenen kışı andırırcasına daha bir karartıyor, donduruyor dünyayı: Terör karşısında herkes farksızlaşıyor ve git gide suskunlaşıyor.

Kötülük viral olarak yayılıyor gezegene; bir proje olarak üretildiği ABD ve Batı dünyasını da tehdit ediyor.

Kötülüğü kendisi dışında kalan dünyaya göre daha bir baş edilebilir seviyede tutabilme avantajına sığınarak tüm dünyaya çözümsüzlüğü çözüm olarak dayatan ABD ve Batı dünyası bir kez daha insanlık suçu işliyor. Bu yüzden her bir ölümden, herkesten önce onlar sorumlu…

Tüm bunlar olurken, arkadaki büyük resmi göremeyen ve/veya görmezden gelenlerin bu türden olaylardan politik çıkar devşirme ya da kin kusma, hesaplaşma çabası içinde olma tavırlarını terk etmeleri gerekiyor.

Bir ve birlik içinde olmanın her şeyden önemli olduğu günlerden geçiyoruz…

KARDELEN TV