Rakka PKK’nın Eline Geçti

20 Ekim 2017 Cuma, 10:55

Rakka PKK’nın Eline Geçti. Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili açıklama yaptı. ”Rakka’da ki hainlerin posterleri ABD ile ilişkimize zarar verir.”dedi.

Kerkük’teki KDP binaları SWAT komandoların kontrolünde

Kerkük’te, Irak Ordusu ve Haşdi Şabi’nin şehirdeki tüm kontrol noktalarının tamamının ele geçirilmesi için operasyonları sürüyor.

Kürt Bölgesel Yönetimi, KDP güvenlik merkezi binasına SWAT komando birlikleri girdi ve binada kontrolü sağladı. Kerkük Valisi Rakan Seyid’in talimatları ile başlatılan operasyon sonucu binanın tüm güvenliğinin sağlanmasının ardından binanın içerisindeki eşyalara da el konularak tahliye edildi.

BİNANIN ETRAFI SARILDI

Irak Ordusunun özel komando birlikleri SWAT timleri ağır makinalı silah ve araçlar ile binanın etrafını sararak olası bir çatışmaya karşı tedbirler aldı. Ardından da binaya girilerek binanın kontrolü sağlandı.

KDP’NİN TUTTUKLARI KİŞİLERİ SORGULADIKLARI BİNA

Bu binanın KDP’nin tuttukları kişilerin sorgularını gerçekleştirilmek için kullanıldığı öğrenildi.

KDP’nin yanısıra Kerkük’te, Irak hükümeti ile işbirliğine gidilen Irak Eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin ise şehirin her yerinde resimlerinin bulunması dikkat çekiyor.

PEŞMERGELER SAKLANIYOR

Kerkük’te sayıları 700 civarında peşmergenin bir bölümünün şehir içerisinde saklandığı ve bunlara karşı da Irak ordusunun tetikte olduğu öğrenildi.

Bu konuda Kerkük İl Meclis üyesi olan Türkmen Lider Ali Mehdi Sadık 700’ün üzerinde PKK’lının Kerkük’te olduğunu DHA muhabirine açıklarken, Türkmenlerin Haşdi Şabi Birlikleri içerisinde bulunan silahlı güçlerinin peşmergeye karşı tedbir aldıklarını duyurdu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KARDELEN TV