http://www.sexzun.com

TÜRK YILDIZLARI VE ÇELİK KANATLARIN UÇUŞ GÖSTERİSİ NEFES KESTİ

ERZURUM’DA TÜRK HAVA KUVVETLERİNİN AKROBASİ TİMİ TÜRK YILDIZLARI VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI HAVACILIK BAŞKANLIĞINA AİT HELİKOPTERDEN ÇELİK KANATLAR TİMİNİN MİLLİ MÜCADELENİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE UÇUŞ YAPTI. GÖSTERİ, ERZURUMLULARIN ADETA NEFESİNİ KESTİ.

23 Temmuz 2022 Cumartesi, 20:57

Erzurum’da Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları ve Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait helikopterden Çelik Kanatlar Timinin Milli Mücadelenin 103’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde uçuş yaptı. Gösteri, Erzurumluların adeta nefesini kesti. Öte yandan Çelik Kanatlar’ın bulutların arasında Erzurum Bar Oyunu şovu büyük alkış aldı.

Erzurum Kongresi’nin 103. yılı etkinlikleri çerçevesinde Olimpiyat Parkı’nda Türk Yıldızları ile Jandarma Çelik Kanatlar helikopter pilotları Erzurum semalarında uçuşları gerçekleştirdi. İlk olarak semalara çıkan ve Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait helikopterden Çelik Kanatlar’ın Erzurum Bar Şovu izleyenlerden büyük alkış aldı. Çelik Kanatlar’ın ardından Türk Yıldızları’nın zorluk derecesindeki yüksek hareketler ise izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Uçuş gösterisinin düzenlendiği etkinliğe Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

ÜRK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir