05 Mart 2018 Pazartesi, 12:00
yonetici yonetici
yonetici yonetici asa@asda.com Tüm Yazılar

Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir kara gün dostudur Erzurum.

Erzurum Türkiye’nin sağduyusunun, milli değerlerinin, bölünmez vatan sevdasının ve zor zamanlarının şehridir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir kara gün dostudur Erzurum.

Yaşadığı işgaller, maruz kaldığı mezalimler ve kurtuluş mücadelesindeki sorumluluk alan şehir tavrından dolayı özgürlüğün ve bağımsızlığın ne demek olduğunu en az İstanbul kadar İzmir kadar Erzurum da bilir.

Yanısıra o kadar sorumluluk yüklenmiştir ki bu vefalı şehre;

Ülkenin doğusunu kimi unsurların demografik planlamalar ve göç hareketleri ile açıktan açığa belirli bir etnik yapıya dönüştürmeye çalışması karşısında bir sigorta olmuştur Erzurum. Zaman zaman yaptığımız saha çalışmalarında “bir Erzurum” yüzümüze haykırmıştır bunu: “Erzurum ayaktayken, vatan bölünmez” diye…

Bununla da bitmez bu şehrin sorumlulukları; O, kilidi mülkidir İslam’ın; mevlaya emanet bir şehirdir. Erzurumlu bu tarihsel sorumluluğu da sırtlamıştır; gocunmadan, seve seve: Türkiye’de tüm vakitlerde ezandan sonra “Salat’ü Selam” okunan tek şehirdir Erzurum (1001 hatimi de unutmayalım).

Anlayacağınız hep tetiktedir Erzurum; konu Türkiye olduğunda gerisi teferruattır bu şehir için.

Bu yüzden, 15 Temmuz gecesi meydanlara, sokaklara inen ilk şehirler arasında Erzurum’un başı çekmesi hiç tesadüf değil. Hem o gece hem de sonraki akşamlarda tutulan demokrasi nöbetlerinde Erzurum hep yaptığı gibi yapmış ve Erzurum gibi davranmıştır.

Lafın kısası, serin, soğuk ve sert rüzgarların kamçı gibi estirdiği tipiyle her zaman tetiktedir Erzurum; ülkeye güven düşmana korku verir.

Tarihinin ve dini-milli değerlerinin hep tetikte tuttuğu bu kent daha iyisini hak ediyor kuşkusuz.

Şimdi, ülkemin henüz sökmemiş şafakları için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizden Erzurum için daha fazlasını ve iyisini talep ediyoruz.

İstiyoruz ki, coğrafi ve iklim şartlarının tüm dezavantajlarına karşın Erzurum’a geleceğin girmesine izin verecek pencereyi açsın devletimiz…

KARDELEN TV