28 Mart 2017 Salı, 19:55
Burak DÖŞER
Burak DÖŞER burakdoser@kardelenhaber.com Tüm Yazılar

Yeni bir rüzgar…

BB Erzurumspor camia olarak  Pendik maçına büyük umutlarla çıktı. Ancak maçın başlarında gelen 2 gol hem takımda hem tribünlerde şoke etkisi yaptı.
Dakikalar geçtikçe rakibe  istediği  baskıyı kuramayan mavi beyazlı ekip savunmada da bariz açıklar verince pozisyon vermeye başladı.
Yenilen gollerden sonra Skora reaksiyon gösteremeyen BB Erzurumspor, maçın ikinci yarısındada üretkenlik konusunda istediklerini yapamayınca sahadan 4-2 ilk bir skorla ayrıldı.
Bir takımda 36 yaşındaki Nobre en mücadeleci oyuncu olarak göze çarpıyorsa orada bir sıkıntı vardır.
Takım olarak baktığımızda heyecanını kaybetmiş, temposuz, rakibi ısırmayan bir takım var… Hücumdayken baskı kuramıyorsunuz , defanstayken rakibin rahat oynamasına müsade ediyorsunuz..
Hakemin kırmızı kart çıkardığını görmesek kimse rakibin 10 kişi kaldığına inanmazdı. Çünkü mavi beyazlı ekip bunu avantaja çeviremediği gibi dezavantaja çevirdi.
İlk önce gelecek olan hocanın buna bir çözüm bulması lazım. Yoksa taktik vs hikaye…
Artık şampiyonluk ümitleri tükendi. Gerçekeler Play Off…
Bu saatten sonra gelen hoca eğer bu sezon için gelecekse yarış hocasından daha ziyade  turnuva hocası olması lazım.
Ayrıca kadroya uygun bir felsefeye sahip olmalı ki yarın “ben olsam bunu alamadım şunu yapmazdım” gibi bahaneler minimuma insin.
Mevcut kadro içerisinde derinlik oluşturup ve sahadaki kadroyu buna göre belirlemeli….Rakipler kanatlara önlem alınca alternatif B planı olmalı.
Daha da önemlisi Halil İbrahim Tuna, Fatih Gül başta olmak üzere bir çok oyuncunun öz güvenini yeniden kazandırarak onlardan maksimum verim almaya bakacak.
Yukarıda da belirttiğim gibi gelen hocada olmazsa olmaz 2 özellik;
1-Turnuva tecrübesi iyi olmalı…
2-Oyunculardan maksimum verim alabilmeli yani psikolojik faktörleri iyi kullanmalı.
Bundan sonra ligdeki 5 maç yeni gelecek hocanın takımı tanıma ve özgüven kazandırma açısından uzun bir süreç…
Değişimler her zaman bir rüzgar getirir. Bu rüzgarın tıpkı geçen sezon olduğu gibi BB Erzurumspor’a şampiyonluk getirmesi dileğiyle…
Bu arada bir Erzurumlu olarak  sayın Ahmet Yıldırım hocaya geçen sezonki şampiyonluk için teşekkür eder bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.
KARDELEN TV