http://www.sexzun.com
19 Ağustos 2021 Perşembe

ETÜ İLE İL MİLLİ EĞİTİM ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ETÜ) İLE ERZURUM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA GENEL MESLEKİ VE TEKNİK KURSLAR DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

19 Ağustos 2021 Perşembe, 14:14

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ile Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Genel Mesleki ve Teknik Kurslar Düzenlenmesine İlişkin İş Birliği Protokolü imzalandı.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan imza törenine Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve Erzurum Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETÜSEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet İlker Akbaba katıldı.

Protokole birlikte imza atan ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak ve İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz iki kurum arasında imzalanan iş birliği protokolünün Erzurum için hayırlı olmasını diledi.

İmzalanan protokol ile “Genel ve Mesleki Teknik” alanlarında iş birliği yapılarak ETÜSEM tarafından Erzurum merkezinde ve ilçelerinde MEB onaylı, ücretsiz kurs programları düzenlenmesi amaçlanıyor. İmza töreninden sonra konuşan Rektör Bülent Çakmak, öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, her iki kurum tarafından uygun görülen tüm alanlarda planlı çalışmalar yürüterek, öğrencilerin yetkinliklerinin artırılması için çeşitli kursların verileceğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ise Erzurum Teknik Üniversitesi’nin desteklerinden ötürü ziyadesiyle memnun olduklarını dile getirerek, bu iş birliğinin Erzurum için önemli bir kazanım olacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir