http://www.sexzun.com
13 Temmuz 2024 Cumartesi

Kuaför Ve Güzellik Salonlarına Hafta Tatili Düzenlemesi

ERZURUM VALİLİĞİ, TİCARET BAKANLIĞININ KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARI İLE İLGİLİ ALDIĞI KARARIN UYGULAMAYA GİRDİĞİNİ AÇIKLADI.

04 Temmuz 2024 Perşembe, 14:00

Erzurum Valiliği, Ticaret Bakanlığının kuaför ve güzellik salonları ile ilgili aldığı kararın uygulamaya girdiğini açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığının kararına göre ülke genelinde berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olmasının kararlaştırıldığı hatırlatılarak, “Kararın uygulaması 01.07.2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Bu işletmelerin belirlenen günlerde kapalı olmadığının Valiliğimiz tarafından tespiti halinde Ticaret Bakanlığınca idari yaptırım uygulanacaktır. Valiliğimizce ilimiz genelinde faaliyet gösteren berber, kuaför(erkek/kadın) ve güzellik salonlarının pazar günleri kapalı olmalarına (nişan düğün gibi özel günlerin pazar gününe denk gelmesi durumunda bulunduğu ilçe Kaymakamlıklarından veya Ticaret İl Müdürlüğünden izin almak koşuluyla açık olmalarına) ilişkin karar 01.07.2024 tarihi itibarıyla uygulanmasına ve uygulamaya aykırı hareket edenler hakkında 6585 sayılı “Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun”un 18. maddesinin g bendine göre işlem yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir