http://www.sexzun.com
13 Temmuz 2024 Cumartesi

OLURLULAR ANKARA ÇAMLIDERE ALUÇ YAYLASI’NDA BULUŞTU

09 Temmuz 2024 Salı, 14:45

Ankara’da faaliyet gösteren Erzurum Olurlular Yardımlaşma Derneği, geleneksel piknik şölenini bu yıl Çamlıdere Aluç Yaylası’nda gerçekleştirdi. Şölene 42 köy derneği ve Ankara’da yaşayan Olurlular büyük ilgi gösterdi.

Etkinlikte gün boyu süren oyunlar ve yarışmalarla katılımcılar keyifli anlar yaşadı. Aşıkların sahne aldığı piknikte ayrıca Erzurum türküleri ile coşku dolu anlar yaşandı. Halaylar çekildi, türküler söylendi ve herkes gönlünce eğlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere ve katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Dernek yönetimi tarafından şenliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket takdimi yapılırken, biz birlikte güçlüyüz, sizler var olduğunuz için bizde varız, emekleriniz ve destekleriniz bizler için hemşerilerimiz için çok kıymetli mesajı verildi.

Erzurum Olurlular Yardımlaşma Derneği Başkanı Sebahattin YILDIZ, etkinliğin amacının hemşerileri bir araya getirerek dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu vurguladı. Ara ara düzenlenen bu piknik şöleninin, Erzurum kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına önemli bir etkinlik olduğunu belirtti ve bundan sonra daha geniş kapsamlı ve geniş katılımlı olarak yapmayı planladıklarını, Ankara’da yaşayan tüm hemşerilerimize ulaşmak onları bir araya getirmek hem tanışmalarını hem de çocuklarımıza ve gençlerimize Erzurum Kültürünü azda olsa yaşatmayı hedefliyoruz” dedi.

Katılımcılar, piknik alanında kurulan stantlarda Erzurum’a özgü lezzetleri tatma fırsatı bulurken, çocuklar için de çeşitli aktiviteler ve oyun alanları oluşturuldu. Piknik, katılımcılardan büyük beğeni topladı ve gelecek yılın etkinliği için şimdiden sabırsızlıkla beklenmeye başlandı.

Dernek yöneticileri, bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi. Geleneksel piknik şöleni, birlik ve beraberlik içinde keyifli anılarla son buldu.

Piknikte ayrıca Dernek başkanı Sebahattin Yıldız’ın anılarından oluşan ve Mehmet Temel tarafından kaleme alınan “Olmaz Deme Olur” kitabı okuyucuları ile ilk kez buluştu, sevenleri ve hemşerileri için kitabını imzalayan Dernek Başkanı Sebahattin Yıldız hem dernek pikniğinin verdiği heyecanı hem de kitabının imza gününün mutluluğunu aynı anda yaşadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir