http://www.sexzun.com
25 Mayıs 2024 Cumartesi

Azerbaycan Milletvekillerinden Kardeşlik Köprüsü

AZERBAYCAN PARLAMENTOSUNDAN DESTEK İÇİN CUMHURBAŞKANI İLHAM ALİYEV’İN TALİMATLARI İLE ERZURUM’A GELEREK BİR DİZİ GEZİ VE İNCELEMELERDE BULUNAN, YENİ AZERBAYCAN PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ PROF. DR. KAMİLE ALİYEVA, PROF. DR. ELŞAD MİRBEŞİR, ANAR MAMMADOV VE TAHİR MİRKİŞİLİ AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI AV. İBRAHİM KÜÇÜKOĞLU İLE DÜZENLEDİKLERİ BASIN TOPLANTISINDA ZİYARETLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALARDA BULUNDULAR.

15 Nisan 2023 Cumartesi, 16:43

Azerbaycan Parlamentosundan destek için Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in talimatları ile Erzurum’a gelerek bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan, Yeni Azerbaycan Partisi Milletvekilleri Prof. Dr. Kamile Aliyeva, Prof. Dr. Elşad Mirbeşir, Anar Mammadov ve Tahir Mirkişili AK Parti Erzurum İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu ile düzenledikleri basın toplantısında ziyaretlerine ilişkin açıklamalarda bulundular.

Azerbaycan heyetinin Erzurum ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu, Azerbaycan’dan gelen misafirlerin Türkiye’de 7 bölge ve 7 şehirde yapacakları çalışmalar ve incelemelerde bulunacaklarını söyledi. Her iki ülke liderlerinin de dünyaya örnek olan diyalogları ile birlikte büyük çalışmalar ve projelerin gerçekleşmekte olduğunu hatırlatan Küçükoğlu, “Kardeş ülke Azerbaycan’dan Erzurum’a teşrif eden milletvekillerimiz ve medya mensubu arkadaşlarımızın Erzurum’a ülkemize dair güzel hissiyatları bizleri de mutlu etti. Erzurum’a ilk defa gelen misafirlerimizin desteklerini ve kardeşlik köprüsü yaklaşımları takdire değerdir” diye konuştu.

Erzurum Bakü Direkt Uçak Seferleri Müjdesi

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Azerbaycan parlamentosu Milletvekili, Ekonomi Politikaları Komitesi Başkanı Tahir Mirkişili, gazetecilerin “Sokar firmasının firmasının Erzurum’a bir yatırımı söz konusu olabilir mi?” sorusuna karşılık, yatırım düşünülmemesine rağmen dolaylı olarak enerji koridoru üzerinde bulunan Erzurum’un istifade ettiğini dile getirdi. Zengevur koridorunun açılması sonrasında ekonomi alanında Erzurum şehrinin ihya olacağına vurgu yapan Mirkişili, yakın zamanda Bakü, Erzurum arasında direkt uçak seferlerinin olacağının müjdesini verdi. Azerbaycan ve Türkiye’nin birbirlerine olan dostluk ve kardeşlik anlamındaki yakınlığının dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığını anlatan Mirkişili, “Devlet Başkanlarımızın birbirlerine olan müsbet diyalogları sayesinde ekonomiden, eğitime, askeri birlikteliklerine varıncaya kadar birçok alanda yakınlaşmalar ve anlaşmalarımız oluyor. Her gün bir önceki günden daha yakınız. Bu yüzden karşılıklı yatırımlar ile güçlü birliklerimiz artacaktır” dedi.

Yeni Azerbaycan Partisi Milletvekilleri Prof. Dr. Kamile Aliyeva, Prof. Dr. Elşad Mirbeşir, Anar Mammadov ise Türkiye’nin bilhassa Karabağ’ın bağımsızlığında büyük rolü olduğunu hatırlatarak, “Güçlü Türkiye Güçlü Azerbaycan demektir” sözleri ile Türkiye’nin dünyaya etki eden 5 ülkeden biri olduğunu söylediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir