http://www.sexzun.com
19 Ocak 2022 Çarşamba

EBB’DEN YENİ BİR YATIRIM DAHA! YAVRU ALABALIK ÜRETİM TESİSİ AÇILDI

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENTTE BALIKÇILIK SEKTÖRÜNÜ YAKINDAN İLGİLENDİREN YENİ BİR TESİSİ DAHA HAYATA GEÇİRDİ. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARIMSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJE SEKTÖRDEN TAM NOT ALDI.

13 Ocak 2022 Perşembe, 13:26

Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte balıkçılık sektörünü yakından ilgilendiren yeni bir tesisi daha hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen proje sektörden tam not aldı.

Pasinler-Köprüköy karayolu üzerinde inşa edilen Yavru Alabalık Üretim Tesisi’nde alabalık üretimine start verildi. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Balıkçılık sektörünü kentte zirveye taşıyacak olan bu hamle yatırımla birlikte Erzurum, alabalık üretiminde bir merkez olacak” dedi.

Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pasinler ilçemizdeki tesisimizi arkadaşlarımız mükemmel bir yatırıma çevirdi. Şuan 350 bin yavru alabalığın bulunduğu tesise ek göletler yaptık. Birkaç ay içerisinde açılışını yapacağımız bu tesisimizle birlikte Erzurum alabalıkta bölgenin merkezi olacak. Bununla sınırlı kalmayıp il genelinde 500 gölete, baraj, akarsu ve derelere toplam 1 milyon yavru alabalık bıraktık. Görüldüğü gibi balıkçılık sektörüne katkıda bulunmak adına çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir