http://www.sexzun.com
24 Şubat 2024 Cumartesi

Erzurum’da Ulaşıma ve Eğitime Kar Engeli

Erzurum’da etkili olan kar yağışı ulaşımı olumsuz yönde etkiledi. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum-Bingöl Karayolu ulaşıma kapandı. Öte yandan Erzurum’da sabah saatlerinde etkili olan ve şiddetini artıran kar yağışı sebebiyle okullar bir gün tatil edildi.

27 Kasım 2023 Pazartesi, 14:03

Aralıksız devam eden kar yağışı, Erzurum’un çevre illerle olan ulaşım ağını da etkiledi. Erzurum – Bingöl Karayolu yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle trafik ekiplerince ulaşıma kapatıldı. Erzurum – Çat Karayolu Yıldızkent girişinde tedbir alan trafik ekipleri, sürücülerin geçişine izin vermedi.

Karayolları ekipleri kapanan yolda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Erzurum Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeni ile 27 Kasım 2023 Pazartesi günü; Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerine bağlı ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında, eğitime bir (1) gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

Erzurum’da gece fırtına ile başlayan olumsuz hava şartları sabah saatlerinde şiddetli kar yağışına dönüştü. Etkili olan kar yağışı başta trafik olmak üzere yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir