http://www.sexzun.com
31 Mayıs 2024 Cuma

Sağanak Yağmur Sonrası Ahır Ve Samanlıkları Çöktü

OLTU’NUN GÜZELSU MAHALLESİ KIŞLA SEMTİNDE YAĞAN DOLU VE SAĞANAK YAĞMUR SONRASI AHIR SAMANLIK KİLER UÇARKEN, KÖYÜN SULAMA HAVUZUNA DEVASA KAYA DÜŞTÜ.

31 Mayıs 2024 Cuma, 12:10

Oltu’nun Güzelsu Mahallesi Kışla semtinde dolu ve sağanak yağmur sonrası ahır, samanlık ve kiler uçarken, köyün sulama havuzuna devasa kaya düştü.

Güzelsu Mahallesi Kışla semtinde gerçekleşen dolu ve sağanak yağmur sonrasında ahır, samanlık ve kiler uçarken, köyün sulama havuzuna devasa kaya düştü. Güzelsu Mahallesi sakinlerinden Nejat Şimşek (67), “Dolu yağdı, büyük bir zarara uğradık. Ahırım çöktü, danalarım içeride kaldı, komşuların yardımı ile çıkarabildik. Bizim gücümüz yetmiyor, bir şey yapamıyoruz. Şu an evlerimizde çatlaklar oluştu, evlerimiz uçmak üzere. Merek uçtu, ahırım uçtu. Hayvanlarım dışarda geçici olarak komşuların ahırlarında, idare ediyoruz” dedi.

Güzelsu sakinlerinden Özdemir Şimşek ise, “Yağan yağmur ve dolu sonucu her iki tarafta ahırlarımız mereklerimiz evimizde bayırdan gelen taşlardan samanlığımız çöktü. 25 ton saman almıştım, su çekmesi sonucu zayi oldu. Otum gitti, hayvanlarımızı ahırlardan zor çıkardık” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir